kaminaiKaminas – viena svarbiausių pastato dalių, kuriai nuo seniausių laikų žmonės skirdavo itin daug dėmesio. Gaila, tačiau šiais laikais kartais manoma, kad jis reikalingas tik stogo vaizdui pagyvinti, ventiliacijai arba tam, kad tiesiog namuose nebūtų dūmų. Tiesa, žmonės, kurie savo namuose yra įsirengę kaminus, apie šį namo konstrukcinį elementą išmano ir žino kiek daugiau, tačiau vis tiek kaminų sistemomis dažnai nėra pasitikima taip, kaip jomis buvo pasitikima anksčiau. Kodėl?

Priežasčių galima rasti įvairių, tačiau ko gero svarbiausia iš jų – nuomonė, kad kaminas yra pasenusi sistema, o naujos kaminų sistemos nėra kokybiškos. Žinoma, taip mano tik tie, kurie nėra susipažinę su šiuolaikiškais moduliniais kaminais. Tai modernios kaminų sistemos, kurios pakėlė kaminus į daug aukštesnį lygį. NIKO keraminiai kaminai – gali būti tokiu pavyzdžiu, vienais geriausių šių naujos kartos sistemų atstovais.

NIKO keraminių kaminų sistemos yra kitokios nei senesnių kaminų, nes šiuos NIKO kaminus sudaro tam tikri moduliai ir du arba trys vertikalūs, taip vadinami, sluoksniai:

  1. Keraminiai dūmtakio elementai. Tai viena pagrindinių kamino sistemos dalių.
  2. Kamino blokeliai.
  3. Izoliaciniai mineralinės vatos elementai. Jie, pagal tam tikros sistemos sandarą, dedami arba nededami į tarpą tarp keraminių elementų ir kamino blokelių, per visą kamino aukštį. Šie izoliaciniai elementai sulaiko karštį, padeda greičiau įšilti kamino keraminiam dūmtakiui ir apsaugo kamino blokelius nuo aukštų temperatūrų poveikio.

Svarbu, kad gamintojai pagalvojo ir apie patogią kamino priežiūrą, kamino sistemos apačioje įmontuojamos durelės, skirtos kamino revizijai, išvalymui nuo suodžių ir kitų pašalinių medžiagų, kurios gali patekti į kamino vidų ir sukelti rimtų problemų.

Bet ar ši moderni, naujoviška ir visiškai kitokia kamino sistemos sandara užtikrina kokybę? Nekankinsime Jūsų ir atsakysime iš karto – taip, ši sistema yra efektyvesnė ir kokybiškesnė nei ankstesniosios. Kodėl?

  • Keraminiai dūmtakio elementai, kuriuos paminėjome anksčiau, yra pranašesni savo savybėmis – atsparesni kondensato poveikiui, aukštoms temperatūroms nei silikatinės plytos mūriniuose kaminuose. Universali NIKO UNI sistema garantuoja atsparumą karščiui ir aukštoms darbinėms temperatūroms (net iki 600°C), tad yra užtikrinamas saugumas. Ši sistema atspari ir suodžių gaisrui (iki 90 min.).
  • Dėl naudojamos keramikos, kamino sistema (dūmtakis) tampa neįgerianti drėgmės, atspari sieros ir azoto rūgščių ardomąjam poveikiui, todėl visa tai užkerta kelią problemoms ir nelaimėms eksploatuojant kaminą. Plytiniuose kaminuose su kondensato problema nebuvo susitvarkyta.
  • Izoliaciniai elementai. Būtent šie elementai sulaiko karštį ir padeda greičiau įšilti kamino keraminiam dūmtakiui, todėl sistema yra efektyvesnė nei senesnės, visiems žinomos sistemos iš plytų.

Kokybę patvirtina ir gamintojo reputacija. NIKO keraminiai kaminai sukurti, sertifikuoti ir į rinką tiekiami Vokietijos gamintojo, o šios šalies gamintojų produktai pasižymi itin aukšta kokybe. Žinoma, rinkoje vyrauja didžiulė konkurencija. Tačiau net ir tokiomis sąlygomis NIKO kaminų gamintojai rinkoje greitai išsikovojo vietą po saule, ir tai dar vienas šių kaminų kokybės įrodymas bei įvertinimas.

Tačiau jei nesate susidūrę su vokiškais gaminiais arba dėl nepaaiškinamų priežasčių jais nepasitikite, žinokite, kad NIKO keraminiai kaminai atitinka visus oficialius kokybės ir saugumo standartus. Tai patvirtina NIKO turimi kokybės ir saugumo EB sertifikatai, pelnytai užsitarnautas gaminių CE ženklinimas (šis ženklas parodo, kad produktas atitinka taikomus Europos direktyvų reikalavimus ir jam buvo atliktos visos reikiamos atitikties įvertinimo procedūros).

Nepamirškime aptarti ir kainos. Neretai pirkėjai pamatę šių kaminų kainas nusigąsta, nes jiems kaminai atrodo labai brangūs (palyginti su plieniniais). Tačiau šios srities profesionalai teigia, kad kaina, lyginant su kitais gamintojais, nėra didelė, nes panašių ypatybių ir komplektacijos kaminai dėl neaiškių priežasčių dažnai gali kainuoti gerokai brangiau. Svarbu pasakyti ir tai, kad šie kaminai gaminami iš aukščiausios kokybės žaliavų, kurios prideda tiek pačio kamino, tiek pastato kuriame jis įrengtas, vertę.

NIKO keraminiai kaminai yra puikus įrodymas, kad modernu ir šiuolaikiška gali būti visada geriau už tai, kas yra laiko patikrinta ir mūsų sąmonėje tvirtai įsišakniję.