prezervatyvaiDažnai jaunoms poroms, pradėjusioms aktyvų nuolatinį lytinį gyvenimą, kylą klausimas, kaip saugotis nuo nepageidaujamo nėštumo. Vieniems priimtiniau prezervatyvai, kitiems kontraceptiniai preparatai. Specialistai teigia, jog poroms, negalinčioms apsispręsti, nereikėtų pulti stačia galva ir naudoti ką papuola, ar ką pataria draugai. Geriausiai tinkamai išsiaiškinti visų kontraceptinių priemonių veikimo principus ir įvertinti jų galimą žalą.

Visiška apsauga

Daugelis porų geriausia kontraceptine priemone laiko prezervatyvus. Dažniausiai todėl, jog išskirtinis ir neturintis lygių prezervatyvų bruožas yra tas, jog jie apsaugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet taip pat ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Deja, moteriški kontraceptiniai preparatai tokios galimybės nesuteikia, todėl medikai dažnai pataria net ir geriant kontraceptines tabletes naudoti prezervatyvą, kad būtų užtikrinta visiška apsauga.

Įtaka sveikatai

Renkantis kontracepcijos priemones iškyla ir kitas aktualus klausimas – pasekmės. Daugelis moterų pasakys, jog kontraceptinės tabletės yra daug geriau nei prezervatyvai, nes tai itin patogus apsisaugojimo būdas. Nereikia nieko nešiotis, nusimauti ir pan. Tačiau reikia nepamiršti, jog prezervatyvai nedaro jokios žalos žmogaus sveikatai. Ko negalima pasakyti apie kontraceptines tabletes. Hormoniniai preparatai ne tik ilgainiui gali suveikti kaip imunitetas nuo nėštumo, bet taip pat ir gali lemti išsigimimus ar net pačios geriančiosios sveikatos sutrikimus. Specialistų teigimu, toli gražu ne visos jaunos moterys žino, jog geriant hormonines kontraceptines tabletes negalima rūkyti, mat toks derinys organizmui gali būti mirtinas. Atvejai, kuomet jaunos merginos miršta nuo insulto ar infarkto gana dažnai yra lemiami šio mirtino derinio.

Malonumo oazė

Poroms, norinčioms sekso metu patiri didžiausią malonumą dažniausiai prezervatyvai sukelia tik papildomų nesklandumų. Gana dažnai tiek vyrai, tiek moterys pasisako prieš prezervatyvus sekso metu tik dėl to, jog jie sumažina jautrumą, o taigi ir malonumą. Tuo tarpu naudojant kontraceptines piliules, daugelis porų prezervatyvų nedėvi, todėl atsiveria galimybės pajausti didžiausią artumo malonumą. Deja, specialistai įspėja, jog šio malonumo kaina gali būti ne tokia ir smagi. Dėl to, prieš pasirenkant kelią naudoti tik kontraceptikus ir papildomai nesisaugoti su prezervatyvais, tiek vienai, tiek kitai poros pusei patartina apsilankyti pas gydytojus.