kuprineKuprinės kelionėms – nepakeičiamos keliautojų pagalbininkės. Kadangi kuprinės kelionėms atlieka svarbią funkciją, jos turi būti itin kokybiškos, patogios ir tinkamo dydžio. Juk nekokybiška, nepatogi,per maža ar per didelė kuprinė gali sugadinti kelionės įspūdžius. Taigi geriausios kuprinės pasirinkimas – pirmoji bet kokios kelionės ar žygio užduotis. Vienos kuprinės skirtos trumpesniems žygiams, o kitos – ilgesnėms kelionėms.

Kaip išsirinkti kuprinę kelionei?

  • Kuprinės kelionėms turi būti kokybiškos, o kokybę dažnai garantuoja žinomi gamintojai, pavyzdžiui, Rei ar Tortuga Backpacks.
  • Svarbiausia atkreipti dėmesį į kelioninės kuprinės talpą, tipą, susegimo diržus ir savo liemens ilgį.
  • Kelioninių kuprinių dydžiai nevienodi, todėl svarbu įvertinti, kokio dydžio reikia.Vyrams užtenka 70-90 l, o moterims – 50-70 l talpos kuprinės. Vienos dienos žygiui šiltu oru užtektų 30-40 l, vienos savaitės žygiui su nakvyne reikėtų 50-80 l, ilgiau nei savaitę trunkančiam žygiui ar žygiui su nakvyne žiemą reikėtų daugiau nei 80 l talpos kuprinės. Vis dėlto populiariausios kuprinės yra 50-70 l talpos.
  • Vienos kuprinės kelionėms orientuotos į vidų, o kitos – į išorę. Į vidų orientuotos kuprinės– populiariausios ir tinka beveik visiems žygiams. Jos pasižymi tuo, kad gerai priglunda prie nugaros, o pagrindinis svoris tenka klubams. Tokios kuprinės tinka profesionaliems žygiams į kalnus ar sunkiai prieinamas vietoves.Į išorę orientuotos kuprinėsturi daug atsikišusių kišenių, iš kurių paprasta išsiimti smulkius daiktus nenusiimant kuprinės. Prie tokių kuprinių galima pritvirtinti nesunkius daiktus, pavyzdžiui, miegmaišį. Jos yra pigesnės ir skirtos kelionėms lyguma.
  • Ne mažiau svarbi ir kuprinės medžiaga. Esant blogoms oro sąlygoms netinkamos medžiagos kuprinėje laikomi daiktai gali permirkti. Visos kokybiškesnės kuprinės dažniausiai yra impregnuotos, todėl paprastai jos parduodamos su neperšlampamais uždangalais.
  • Prieš perkant kuprinę rekomenduojama ją pasimatuoti su svoriu. Svarbiausia, kad kuprinėbūtų patogi, turėtų reguliuojamas petnešas ar diržus, kurie lemia, kokia svorio dalis tenka pečiams ir klubams.Be to, kuprinė turėtų būti stabili, su petnešų paminkštinimais.
  • Patartina, kad kelioninė kuprinė turėtų dvigubus užtrauktukus, kuriuos būtų galima užrakinti.Tokie užtrauktukai padės apsisaugoti nuo vagysčių.

Gausus kelioninių kuprinių pasirinkimas e-parduotuvėje 1a.lt