Kai jau pagaliau sutaupėte pinigų naujam būstui arba gavote paskolą iš banko, prasideda pati įdomiausia dalis – naujo buto paieškos. Naujakuriai dažnai susiduria su nemenkais iššūkiais, nes naujo būsto įsigijimas priverčia kaip reikiant pasukti galvą. Pačiu opiausiu klausimu tampa: ar pirkti senos ar naujos statybos butą?

Siekiantys sutaupyti visada sakys, kad geriau jau nusipirkti seną butą ir patiems jį naujai susiremontuoti. Bet ar tai tikrai bus pigiau – svarstytinas klausimas. Įsigijus naujos statybos ir pilnai įrengtą butą, kraustytis į jį galima iškart ir tai padeda sutaupyti nemažai laiko.

Dabar ypač populiarūs naujos statybos butai Vilniuje ir kituose miestuose. Jie tampa neaplenkiamais konkurentais visoje šiuolaikinėje būstų rinkoje, nes suteikia tokius privalumus:

  • Nebrangi priežiūra. Naujos statybos butai Vilniuje yra energetiškai efektyvūs. Juose jau yra įrengta nauja santechnika, elektros instaliacija, buitinė technika ir visi kiti modernūs sprendimai. Tai puiki investicija iškart, kuri nereikalaus didelių priežiūros išlaidų kiekvieną mėnesį. Jums nereikės skirti pinigų buitinės technikos atnaujinimui ar remontui, galėsite iš karto įsikelti bei mėgautis savo naujais namais.
  • Šiuolaikinis, aukštas energijos vartojimo efektyvumas. Seni butai paprastai nebūna matę renovacijos, todėl gyventojams tenka pakloti nemažas sąskaitas už šildymą. O naujos statybos butai Vilniuje yra pastatyti pagal visus naujausius statybinius reikalavimus, jie jau yra apšiltinti, juose įmontuoti nauji langai bei durys, kas prisideda prie optimalaus energijos suvartojimo išlaidų sumažinimo. Taip, tokie butai bus brangesni, bet tik juos perkant. Su laiku visos išlaidos gana greitai atsiperka, kadangi nereikia mokėti didelių komunalinių mokesčių ir tuo pačiu suteikiama galimybė patiems reguliuoti suvartojamos šilumos kiekį.
  • Garantija. Nauji butai, priešingai nei seni, turi tam tikrą garantinį laiką. Todėl, jeigu bute suges, pavyzdžiui, vandentiekio sistema, gamintojas prisiims atsakomybę ir viską suremontuos. Be to, jeigu pasirinksite drausti savo naują butą, tai draudimo mokesčiai tikrai bus žymiai mažesni, nei draužiant prastos būklės senus butus. Taip yra dėl kylančio gedimų rizikos išaugimo.

Nauji namai – tai naujas gyvenimas. Tai istorija, kurią kursite jūs ir jūsų šeima. Todėl renkantis naują būstą, verta būti atidiems bei priimti tik geriausią bei ekonomiškiausią sprendimą.