šaldytuvo remontasKiekvieno namuose yra gausybė buitinės technikos įrenginių: tai šaldytuvai, skalbimo mašinos, virduliai, viryklės, smulkintuvai ir t. t. Šie įrenginiai gerokai padeda buityje, tačiau jei jie naudojami, vadinasi kartais ir genda. O tai nemalonus,ir sudrumsčiantis rutiną įvykis. Tačiau nereikėtų panikuoti ir pradėti ieškoti naujo įrenginio – juk visuomet galima kreiptis į meistrus. Buitinės technikos remontas nors ir gana brangi procedūra, tačiau tai tikrai pigiau nei pirkti naują įrenginį.

Dažniausiai pasitaikantis aparatas, randamas kiekvienuose namuose yra šaldytuvas. Deja, ypač dažnai buitinės technikos remontas būna reikalingas būtent jam. Kartais ji sugriūva, nebešaldo, apšąla viduje, leidžia vandenį į išorę ir pan. Tai be abejo, sukelia pyktį ar netgi paniką, ypač tada, jei už langų vasarą – juk suges visas maistas! Svarbu suprasti, kad technika, jei ji naudojama, genda visiems, todėl reikia pasirūpinti ir išsikviesti gerą meistrą, nes dažniausiai pačiam namuose gedimo sutvarkyti greičiausia nepavyks. Profesionalus buitinės technikos remontas – vienintelis būdas šią problemą išspręsti.

Vienuose namuose esantys šaldymo įrenginiai būna nedideli, klasikiniai su erdvia talpa maisto produktams ir nedidele šaldykla, kituose – naujoviškas, su dviem durimis, kur didesnė talpa skirta maisto produktams, o mažesnė – šaldymui, su šalto skysčio čiaupu ir kitomis įmantriomis funkcijomis. Visai nesvarbu, koks yra šaldytuvas, vis tiek ateina diena, kai jam prireikia remonto. Nors gamintojai rekomenduoja šį įrenginį keisti kas penkerius metus, retai kuris tai daro, nes esant reikalui šaldytuvo remontas prikelia jį antram gyvenimui ir pailgina jo tarnavimo laiką.

Naujausiuose šaldytuvuose yra pridėta gausybė kompiuterinių technologijų, kurios padeda ne tik ilgai ir kokybiškai išsaugoti šviežią maistą, bet ir taupo elektrą, apsaugo kai kurias šaldytuvo detales nuo per greito susidėvėjimo. Dėl šios priežasties šaldytuvų meistrai intensyviai persikvalifikuoja, kad galėtų remontuoti šias sistemas.

Viena naujausių ir populiariausių technologijų yra „No Frost“ sistema, kas išvertus iš anglų kalbos reiškia „be šerkšno“. Žinoma, kad šerkšnas susidaro sušalus drėgmei ant tam tikro paviršiaus. Ją gali skleisti šaldytuve esantis maistas, ypač daržovės. Dėl šios priežasties kuriamos specialios 0 laipsnių temperatūros talpos daržovėms laikyti, kadangi tai joms optimaliausia temperatūra. „No-Frost“ sistema yra sukurta taip, kad visą drėgmę ventiliatorius ištrauktų iš įrenginio. Šalia kompresoriaus yra speciali lėkštė, kurioje kaupiasi vanduo. Ji pašildoma ir susidaro kondensatas, o kadangi kompresorius veikdamas išskiria šilumą, šalia jo esantis vanduo išgaruoja. Ši sistema taupo šaldytuvo elektros prietaisų darbo laiką, todėl suvartojama mažiau elektros energijos. Sugedus „No-Frost“ sistemai, šaldytuvas dažniausiai apledėja, todėl reikia pasirūpinti, kad nedelsiant būtų atliktas šios buitinės technikos remontas.

Tokio tipo šaldytuvą reikia remontuoti tada, kai sugenda ventiliatorius ir drėgmė nebe ištraukiama iš jo talpų ir kai nebeveikia elektroniniai davikliai, fiksuojantys drėgmės lygį ir temperatūrą, todėl kompresorius dirba daugiau nei jam reikia. Šaldytuvą reikia tvarkyti ir tada, kai užsikemša specialios angos, kuriomis kondensatas patenka į specialią talpą, ir iš po šaldytuvo pradeda tekėti vanduo, ir kai sugenda šildytuvas, kuris ištrauktą drėgmę pašildo, ir ši vista kondensatu.

Visais šiais atvejais būtina kviesti profesionalų meistrą, nes kitaip galima pažeisti gamyklines detales, kurių pakeitimas kainuos daug daugiau nei taisymas.

Taigi, akivaizdu, kad šaldytuvų taisymas reikalauja specifinių žinių, kurių internete galite ir nerasti, ir meistrų profesionalumo, nes kas tinka vienam šaldytuvui, kito gamintojo modeliui gali visiškai netikti.