prezervatyvaiNieko nebestebina vis mažėjantis jaunuolių amžiaus vidurkis, nuo kada jie pradeda lytinius santykius. Natūralu, jog matant tiek daug informacijos televizijoje ir internete šia tema, jaudina noras patirti tai pačiam. Labiausiai visus gąsdina neplanuotas nėštumas, kadangi paaugliai patys auginti vaikų dažniausiai nebūna pajėgūs. Ir dažnas žino, jog puiki priemonė to išvengti – prezervatyvai.

Pastaruoju metu gana dažna diskusija, kas privalo pasirūpinti saugiu seksu: vaikinas ar mergina? Įprasta, jog standartines elgesio taisykles ir normas formuoja pati visuomenė ir tai dažniausiai trunka gana ilgą laikotarpį. Atsakingo sekso klausimu šis požiūris taip pat jau susiformavęs: lyg ir vaikinas privalo pasirūpinti apsaugos priemonėmis. Tačiau ar taip yra iš tikrųjų mūsų visuomenėje?

Kadangi žmonių požiūris beveik į visas gyvenimo sritis tampa tolerantiškesnis, vis labiau įprasta lyginti moterų ir vyrų teises. Ir nuolat stengiamasi padaryti tokią išvadą, kad abi pusės yra visiškai lygios ir taip pat sėkmingai gali atlikti tą patį darbą ar veiksmą. Saugaus sekso klausimais tai turėtų būti ne išimtis. Juk kiekvienas asmuo atsakingas pats už save.

Vienas internetinės prezervatyvų parduotuvės savininkas atskleidė, kad apie pusė jo pirkėjų – moterys. Pakalbėjus su kitais šis faktas gali būti vienareikšmiškai patvirtintas. Todėl drąsiai griaunamas mitas, jog tik vyrai privalo rūpintis apsaugos priemonėmis sekso metu. Kokios priežastys lemia, jog ir merginos vis drąsiau jaučiasi net diskutuojant apie intymias prekes:

  • plintant internetinei prekybai, visi tokio tipo prekių pardavėjai užtikrina visišką konfidencialumą, o tai labai aktualu kiekvienai merginai ar moteriai;
  • perkant internetu prekės kainuoja daug mažiau, o pastaruoju metu mėgstama nuolat ieškoti įvairių akcijų bei nuolaidų virtualioje erdvėje ar tiesiog galimybių sutaupyti;
  • merginos daugiau laiko skiria naršymui internete neturėdamos tikslių užduočių, o taip klajodamos netyčia patenka į atitinkamas internetines svetaines;
  • merginos mėgsta šnekučiuotis net apie intymiausius dalykus, todėl viena iš kitos išgirsta apie galimybę pigiai ir konfidencialiai nusipirkti tokios produkcijos;
  • esant tvirtiems santykiams poroje natūralu, kad mergina bendru sutarimu tiesiog nuperka šių prekių;
  • jau yra ir specialiai merginos sukurtų prezervatyvų;
  • dėl prezervatyvų rūšių daugybės galima juos naudoti ir meilės žaidimų paįvairinimui: švienčiantys, kvepiantys, uždelsiantys, stimuliuojantys ir dar daug įvairių jų galima rasti specializuotose parduotuvėse.

Dar būtų galima vardinti ne vieną priežastį. Tačiau išvada viena: gyvename lygių galimybių visuomenėje, kur tiek vaikinai, tiek merginos atsakingai žiūri į saugų seksą.