vandens šildytuvaiVis garsiau kalbant apie ekologiją ir draugiškus gamtai sprendimus, grįžtama prie bandymų sutaupyti kuo daugiau elektros ir šilumos energijos. Žmonės, norintys namuose džiaugtis šiluma ir nebijoti šildymo sąskaitų, renkasi pagal save nuspręsti, kokį šildymo būdą taikys namuose. Čia jiems reikalingi vandens  šildytuvai, galintys paruošti karštą vandenį tiek naudojimui, tiek šildymui. Tačiau dėl savarankiško karšto vandens paruošimo galimybių sklando pačių įvairiausių mitų ir toli gražu ne kiekvienas iš jų turi realių paaiškinimų.

  • Patiems šildyti vandenį – labai brangu. Kone pats populiariausias mitas, susijęs su karšto vandens paruošimu, tai, kad tokia galimybė kainuoja daug pinigų. Apskritai turbūt verta paminėti, kad viskas, kas susiję  su pinigais, žmonėms yra labai jautru, todėl tokio tipo mitai itin gajūs ne tik kalbant apie karšto vandens paruošimą, bet ir apie bet kokią kitą žmonių kasdienio gyvenimo sferą. Tačiau iš tiesų šildant vandenį patiems nebūtinai reikės išleisti krūvas pinigų. Labai svarbu nuspręsti, kokio tipo šildytuvas reikalingas ir tuomet galėsite netgi sutaupyti išlaidų.
  • Šildytis elektra reiškia švaistyti energiją. Dažnai siūlant žmonėms išbandyti karšto vandens paruošimą šildytuvuose, jie dvejoja, nes mano, kad taip švaistoma elektros energija. Elektriniai vandens šildytuvai iš tiesų toli gražu nėra elektros vagys ir eikvotojai. Priešingai, specialistai teigia, jog šiandien parduotuvių lentynose puikuojasi modernūs, šiuolaikiški ir ekonomiški šildytuvai, kurie padės namuose sutaupyti pinigų gerokai daugiau nei tai leistų padaryti dujinis šildymas. Be to, toks šildymas bus ir sveikesnis bei saugesnis.
  • Šildytuvų liga – sprogimai. Dažnai specialistai susiduria su nepagrįstomis baimėmis, neva tepaliniai šildytuvai namuose dažnai sprogsta. Tačiau specialistai sako, jog reikia aiškintis tokių įvykių  priežastis, dažniausiai tai nutinka labai retai ir tik todėl, kad šildytuvas nebuvo tinkamai prižiūrimas. Jei savo namuose techniką reguliariai valysite, nuolat prižiūrėsite ir tikrinsite jos efektyvumą, ji tarnaus ilgai ir kokybiškai.

Gali pakenkti sveikatai. Neseniai rinkoje atsiradę infraraudonųjų spindulių vandens šildytuvai sukėlė daug nevienareikšmiškų nuomonių. Buvo pradėta kalbėti, jog tai kenksmingi įrenginiai, kurių namuose geriausia iš viso nestatyti. Tačiau gamintojai primena, jog infraraudonieji spinduliai nėra ultravioletiniai, kurie iš tiesų ir yra kenksmingi žmogaus sveikatai.