ivKai valstybinė mokesčių inspekcija pranešė, jog teks deklaruoti turimas el. sąskaitas, daugelis sunerimo – kai kurie galvojo, kad teks deklaruoti net ir internetinių žaidimų paskyras. Bet, mokesčių inspektoriai atidėjo šį reikalavimą iki tol, kol viskas bus teisingai suformuota. Gaila, bet tokie pareiškimai nemenkai suklaidino daugelį mokesčių mokėtojų, ypač tuos, kurie vykdo individualią veiklą. Kuomet yra išsiimama individualios veiklos pažyma, mokesčių mokėtojas gali pajamas gauti ne tik į banko sąskaitas, bet ir el. mokėjimų sistemas, grynaisiais ir t.t. Esmė tame, kad po tokių pareiškimų daugelis mokesčių mokėtojų mano, kad nereikia į apskaitą traukti tų pajamų, kurios gautos ne į banko sąskaitas. Tai tiesiog yra dezinformacija.

Nepriklausomai nuo to, kokia forma gaunamas atlygis už individualią veiklą, visos pajamos turi būti apskaitytos pagal nurodytą tvarką. Tai reiškia, kad jeigu individualią veiklą vykdantis asmuo mokėjimus priima per tokią sistemą kaip „PayPal“, tai jis būtinai privalo šias pajamas įtraukti į apskaitą. Nėra jokios išimties. Minėtas reikalavimas pabrėžė, kad teks deklaruoti ne pajamas tose el. sąskaitose, o būtent pačias el. sąskaitas, jog mokesčių inspektoriai žinotų, kad jūs jas turite.

Individuali veikla gali būti vykdoma naudojant tiek banko sąskaitas, tiek el. mokėjimų sistemas. Visos pajamos turi būti įtraukiamos. Gaunant pajamas už atliktą paslaugą, asmuo privalo išrašyti sąskaitą faktūrą. Būtent sąskaita faktūra ir yra įtraukiama į žurnalą. Sąskaitoje faktūroje nėra nurodoma informacija, kad pajamos gaunamos į „PayPal“ sąskaitą. Tas pats taikoma ir su lietuviškomis el. mokėjimų sistemų paskyromis.

Įprastai individualią veiklą vykdantys asmenys gali prisidaryti gana nemažai bėdų, nes vis dėlto – jeigu pajamos gaunamos į mokėjimų sistemas, tai tretieji asmenys, o ypač įmonės, deklaracijų pateikimo metu nurodo, kad jos pervedė pinigus tam tikram asmeniui. Jeigu jūs tų pajamų neįtrauksite, vadinasi mokesčių inspektoriai tai pastebės ir galbūt netgi sulauksite mokestinio tyrimo, kurio metu paaiškės mokesčių slėpimo schemos. Už vengimą mokėti individualios veiklos mokesčius jūs būsite baudžiami gana nemažomis baudomis, o jeigu tokia situacija kartojasi, tai baudos automatiškai didėja.