baldai svetainei

Svetainė yra viena svarbiausių gyvenamųjų erdvių, kurioje leidžiame laiką tiek vieni, tiek su šeimos nariais ar draugais. Baldai svetainei atlieka itin svarbią funkciją, formuodami gyvenamosios erdvės nuotaiką ir atmosferą, o tuo pačiu suteikdami daugiau patogumo ir komforto. Svetainė gali skirtis, priklausomai nuo individualių šeimos poreikių. Vieni čia mėgsta skaityti knygas, kiti – žiūrėti televizorių, treti tiesiog ieško komforto ramiam poilsiui, svajonėms ar meditacijai.

 

1. Kokybės-stiliaus-patogumo derinys

Rinkdamiesi baldus svetainei turite galvoti apie jų stilių, funkcionalumą ir kokybę. Pastarasis sprendimas garantuoja baldų ilgaamžiškumą ir ilgalaikę prekinės išvaizdos išsaugojimą. Funkcionalūs baldai padės realizuoti jūsų idėjas, suteikdami jums komforto, apie kurį visuomet svajojote. Galiausiai, baldai turi būti gražūs ir stilingi, kad formuotų visų namų nuotaiką, pabrėžtų jūsų asmenybę ir suteiktų namams daugiau estetikos. Apskritai, interjero specialistai rekomenduoja laikytis penkių pagrindinių taisyklių, kai kalba pasisuka apie svetainės baldų pasirinkimą ir jų išdėstymą.

2. Svetainės paskirtis

Svetainė neturi savaime suprantamos paskirties, todėl ir baldų pasirinkimas gali skirtis nuo to, kokius reikalavimus šiai erdvei keliate. Pvz., jei svetainė bus naudojama dažniems pasisėdėjimams su draugais ar šeimos nariais, svarbu įsigyti patogius sėdėjimo baldus, tinkamo aukščio stalą, investuoti į praktiškas, ilgaamžes ir lengvai valomas medžiagas. Visi baldai turi būti išdėstyti taip, kad sėdintieji galėtų laisvai bendrauti. Jei svetainė atliks prestižinę funkciją, t. y. čia ketinate praleisti mažiau laiko, tačiau norite, kad svetainė būtų itin patraukli, investuokite į aukštos kokybės, prabangius, daugiau priežiūros reikalaujančius baldus. Jei svetainė atliks ir darbo kambario funkciją, būtina pagalvoti, kokio darbo stalo jums reikės, kur jį statysite. Jei svetainėje ketinate ilsėtis ar žiūrėti televizorių, jums reikės patogios sofos, komodos, staliuko užkandžiams ir pan.

 

3. Baldų dydis ir išdėstymas

Nors svetainės baldus galima pirkti atskirai, derinant skirtingų kolekcijų sprendimus, vis dėlto, kur kas racionalesnis sprendimas – užsakyti svetainės baldų komplektus ir kreiptis dėl individualiai gaminamų baldų. Visų pirma, baldų gamybos įmonė įgyvendins jūsų suplanuoto interjero viziją ir jūs būsite tikri, kad tokie baldai derės tarpusavyje. Antra, galėsite rinktis gamybines baldų medžiagas ir būti tikri dėl jų kokybės. Prieš užsakant baldus, būtina atlikti tikslų svetainės matavimą, kad būtumėte tikri, jog efektyviai išnaudosite kiekvieną svetainės centimetrą. Išmatuokite kambarį, o tada bandykite braižyti baldų išdėstymo planą, kuris padės suvokti, kokių ir kiek baldų jums reikės, kokių išmatavimų jie turėtų būti. Ant popieriaus išdėstytas planas padeda apsispręsti dėl baldų dydžio ir leidžia susidaryti kur kas tikslesnę viziją dėl svetainės zonavimo.