stogo dangaAtrodo tikrai nesudėtingas klausimas. Bet jis toks paprastas tik tol kol namas yra „nupaišytas“ projekte. O kas darosi paskui? Kuo arčiau stogo dengimas tuo daugiau Jūs gaunate pasiūlymų iš įvairiausių pardavėjų. O kuriuo stogų pardavėju pasitikėti? Tai labai sudėtinga, bet svarbiausia yra turėti savo nuomonę apie tai kaip pasirinkti stogo dangos tipą.

Išskirčiau šiuos stogų tipus:

  1. Plieniniai stogai
  2. Šiferiniai stogai
  3. Čerpiniai (molinės arba betoninės čerpės) stogai
  4. Akmeniniai stogai
  5. Apželdinti stogai
  6. Prilydomi stogai

Pasistengsiu aprašyti šiuos stogų tipus, kad jūs susidarytumėte savo nuomonę apie tai koks Jūsų atvejus stogo dangos tipas bus tinkamiausias.

Plieniniai stogai populiariausi Lietuvoje. Šias stogo dangas gana paprasta montuoti, jų pritvirtinimas užtrunka gana greitai. Pati stogo danga yra lengva (apie 4kg/m2), todėl nereikia daug investuoti į stiprią medinę konstrukciją. Aišku labai taupyti ant stogo konstrukcijos nereikėtų, nes nuo sniego stogas gali ir sulūžti. Stogo konstrukciją turi paskaičiuoti architektas. Plieninių stogų minusas- jie greitai įkaista ir greita atšąla, todėl susidaro kondensatas. Pats kondensatas po stogo danga nėra blogai, bet reikia teisingai įrengti konstrukciją, kad cirkuliuotų oras po stogo danga ir nugarintų kondensatą.

Antri pagal populiarumą yra šiferiniai stogai. Aš nekalbu apie asbestinius šiferinius stogus, kurie yra nuodingi mūsų sveikatai. Šiuolaikiniai šiferiniai yra gaminami be asbesto ir tinkami šiuolaikiniai statybai. Šis stogo dangų tipas yra daug inertiškesnis temperatūrai nei skardinė stogo danga. Taip pat šiferinė danga nebarška kaip skardinė, bet tai yra mažas minusas, nes teisingai sumontuota šilumos izoliacija eliminuoja skardinės stogo dangos sukeliamą triukšmą. Šiferiniai stogai yra truputi brangesni už pigiausius skardinius. Deja šiferis negali būti ant mažesnio nei 15 laipsnių stogo. Kitas subjektyvus minusas – senoviška išvaizda. Svoris uždengtos stogo dangos bus apie 17kg, tai nėra labai daug, bet už skardinę stogo danga beveik 3 kartus daugiau. Mano manymu, kartais geriau truputi sunkesnė stogo danga, kuri suspaustų stogo medinę konstrukciją ir neleistų jai labai judėti.

Šiandien aprašiau tik 2 tipus iš 6. Sekančiuose straipsniuose aprašysiu likusius stogo dangos tipus.