katilaiŠilti namai – laimingi žmonės. Su šiuo faktu tikrai sutiktų visi, kuriems kada nors teko gyventi šilumos nesulaikančiuose namuose. Žinoma, greta sandarumo didelį dėmesį reikia kreipti ir į tai, kokiu prietaisu sugebate šildytis. Katilai – puikus pasirinkimas, kuris gali užtikrinti, kad jūsų namuose nuolatos bus juntama maloni šiluma. O juk tiek kartais ir tereikia žmogui, kad jis būtų laimingas. Oro, kuris gebėtų nelaužyti kaulų. O tuo pačiu dažniausiai katiluose esantys termoreguliatoriai suteikia galimybę pačiam nusistatyti, kokios šilumos namuose norite. Taigi, paprasčiausiai jokios žiemos nėra baisios.

Prižiūrėti katilai geba funkcionuoti kur kas ilgiau. Kuo pati priežiūra bus intensyvesnė – tuo ilgiau galėsite džiaugtis daiktu. Dešimtmetis – ne riba.

  • Siekiant, kad katilai tinkamai atliktų savo darbą, reikia prižiūrėti, kad dervos ant sienelių nesikauptų. Paprasčiausiai reguliariai valant galima išvengti didelių problemų. Jei dervos užkimš tam tikras ertmes – katilas paprasčiausiai nustos tinkamai funkcionuoti.
  • Nuolatos prižiūrėkite ertmę, kurioje kaupiasi vanduo. Įdomu tai, kad tokiose cisternose dažniausiai kalkės ima viršų, tad užtenka įsigyti specialių priemonių, kurias įlašinus į vandenį jos panaikins visas kalkes.
  •  Kiekviena katilinė yra pastatyta pagal tam tikrus matmenis, tad ne visada pavyksta katilo įstatyti taip, kad būtų atitinkamos visos rekomendacijos. Visgi, jei tai padaryti pavyks – didesnė tikimybė, jog katilas ilgiau ir sistemingiau funkcionuos.
  • Net ir išorės priežiūra gali gana daug informuoti apie vidinę katilo būklę. Pavyzdžiui, jei matote nutekėjimus – kažkur bėga vanduo. Būtina surasti problemą ir kuo skubiau ją ištaisyti. Lygiai taip pat dažų konkrečioje vietoje atsilupimas išduoda, kad egzistuoja problema, kurią reikia sutvarkyti.
  • Tikrinkite, ar visos angos sandarios ir niekur negaruoja suodžiai, kurie gali būti labai kenksmingi žmogaus organizmui.
  • Dūmtraukį galima valyti pasinaudojus specialias priemones, kurios šiuo metu labai palengvina daugelio žmonių gyvenimus. Kitas variantas, kuriuos anksčiau naudojosi žmonės – bulvių lupenos. Paprasčiausiai jas sumeskite į pečių. Akivaizdu, kad iš jų gauti garai padeda išvalyti kamino ertmę.
  • Būtina reguliariai valyti ir pelenų dėžę be groteles. Tai nėra esminis dalykas, kuris gali prietaisui sukelti daug problemų, tačiau garantuojama, kad tokia priežiūra kur kas labiau pailgins katilo gyvenimo trukmę.

Katilai, kuriems reikalingi termoreguliatoriai reikalauja papildomos priežiūros greta to, ką išvardinome. Tačiau bet kuriuo atveju tinkamai prižiūrėti daiktą visada verta. Taip užsitikrinsite kur kas ilgesnį ir funkcionalesnį prietaiso gyvavimą. Tokiu atveju namuose bus visada malonu.