vidaus durysAtlikdami kapitalinį remontą namuose, daugelis butų ar individualių namų savininkų anksčiau ar vėliau užduoda sau klausimą: Kaip išsirinkti tinkamas vidaus duris? Dažniausiai šis klausimas iškyla, bebaiginėjant remonto darbus, tačiau reikėtų jį sau iškelti kur kas anksčiau. Ypač, kalbant apie vidaus durų ir interjero suderinimą.

Kai jau turėsite išsirinkę patinkančias duris, bus kur kas lengviau priderinti likusius interjero elementus prie jų spalvos ir dizaino. Tačiau, jeigu atlikdami remontą, nekeičiate grindų dangos ir pasiliekate pamėgtus, senus baldus, žinoma, kad Jums reikės derinti vidaus durų atspalvį su pastarųjų elementų spalvine gama, o ne atvirkščiai.

Renkamės vidaus durų konstrukciją

Visų pirma, turėtumėte apsispręsti dėl durų konstrukcijos. Pagal pastarąjį kriterijų, vidaus durys skirstomos į: varstomąsias ir slankiojančias. Varstomosios, savo ruožtu, gali būti vienvėrės, pusantrinės arba dvivėrės. O pagal tai, į kurią pusę jos atveriamos, išskiriamos kairinės (atveriamos į kairę pusę) ir dešininės (atveriamos į dešinę pusę). Išsirinkus konstrukcijos tipą, beliks apsispręsti dėl medžiagos, iš kurios bus pagamintos vidaus durys. Pagal šį kriterijų išskiriamos durys, pagamintos iš medžio masyvo; karkasinės ir įsprūdinės.

Populiariausios durys mūsų rinkoje, išsiskiriančios puikiu kainos ir kokybės santykiu, yra karkasinės. Jos gali būti faneruotos, laminuotos ir dažytos. Taip pat faneruotos-dažytos. Kiekviena iš minėtų durų rūšių pasižymi tam tikrais išskirtinumais. Tačiau, žvelgiant bendrai, joms būdingos puikios eksploatacinėmis savybės, jas lengva prižiūrėti. O pasirinkę dažytas ar laminuotas vidaus duris, būsite apsaugoti ir nuo galimo drėgmės poveikio joms.

Svarbi ne tik durų konstrukcija, bet ir jų išmatavimai bei dydis, kuris turėtų būti parenkamas pagal durų angos parametrus. Tačiau, jeigu ypatingai patiks tam tikra durų konstrukcija, kurios išmatavimai bus didesni ar mažesni už esamą durų angą, nieko negalėsite pakeisti, teks platinti arba siaurinti pačią angą. Daugiau patrimų, kaip išsirinkti vidaus durų konstrukciją, rasite barborr.lt pusplapyje.

Kaip tinkamai pasirinkti durų dizainą ir spalvą?

Pradėkime šią trumpą apžvalgą nuo profesionalų patarimų, kaip suderinti vidaus durų ir kitų interjero elementų spalvas. Jie siūlo, renkant vidaus durų spalvą, visų pirma, atsižvelgti į tai, kokios spalvos bus grindų danga. Antra, atsižvelgti į baldų spalvinę gamą. Jeigu namuose dominuos mediniai baldai, ir vidaus durys turėtų būti atitinkamo medienos atspalvio. Vonios ir tualeto erdves atskiriančios durys gali būti derinamos tiek su šių kambarių interjero spalvomis, tiek su iki jų vedančių patalpų spalvine gama. Jeigu grindų danga, baldų spalva ir patalpos dizainas smarkiai skiriasi, geriau pasirinkti neutralių atspalvių duris arba pamėginti parinkti spalvą, kuri šį kontrastą užglaistytų ir sujungtų atskirų spalvinių tonų interjero elementus į vieną visumą. Nuo to, ar sugebėsite tinkamai pasirinkti vidaus durų dizainą ir spalvą, priklausys Jūsų namų ar buto durų stilingumas.

Drąsūs vidaus durų dizaino sprendimai

Kalbant apie vidaus durų dizainą, verta paminėti, kad, pastaruoju metu, interjero dizaineriai renkasi vis drąsesnius durų ir kitų interjero elementų dizaino derinimo sprendimus. Kartais vidaus durys yra parenkamos pagal išskirtinius interjero elementus. Tarkime žymaus paveikslo reprodukciją ar panašiai. Dar vienas neįprastas vidaus durų dizaino sprendimas: jų nudažymas ryškia, su aplinka kontrastuojančia spalva. Toks durų išryškinimas itin aktualus, jeigu reikia suteikti optiškai taisyklingesnį vaizdą pailgoms, siauroms patalpoms. Tokie sprendimai leidžia kurti modernų, stilingą ir išskirtinį interjerą.