paskolosDažnai viešojoje erdvėje kalbama, jog greitieji kreditai ir nedidelės paskolos yra kone kilpa po galva, nes tai sudėtingas įsipareigojimas, atnešantis daug nelaimių. Manoma, jog pasiskolinti tai reiškia tapti priklausomu, arba dar blogiau – jei jau pradėsite skolintis, greičiausiai nemokėsite gyventi iš gaunamų pajamų. Kad taip nenutiktų, labai naudinga laikyti keletos taisyklių ir nedidelė paskola netaps kančia.

Įsivertinkite. Prieš imdami paskolą, pirmiausia gerai pagalvokite, ar Jums iš viso reikia greitos paskolos. Kartais žmonės susigundo tiesiog lengvai gaunamais pinigais ir prisiskolina, nors iš tiesų finansinė jų padėtis nėra tokia jau ir bloga. Rimtai pagalvokite apie tai ir  skolintis ryžkitės tik tuo atveju, jei be paskolos tikrai negali prasiversti.

Be to, labai svarbu žinoti, kiek tiksliai pinigų Jums reikia. Jei suprasite, jog  tai lengvai paskolinta suma, gali būti, kad norėsite pasiskolinti daugiau nei iš tiesų  Jums reikia. Būkite savikritiški ir įvertinkite situaciją realiai, nepamirškite, kad grąžinti teks visą skolingą sumą.

Analizuokite. Labai atsargiai rinkitės kreditavimo įmones. Kartais gali atrodyti, kad jos  visos vienodos, o sąlygos visur panašios, tad nėra čia ko blaškytis. Iš tiesų taip nėra, kiekviena bendrovė siūlo savo paslaugas ir skirtingai rūpinasi savo klientais. Be to, gali būti, kad Jus labiau domina pirma paskola, kurią kai kurios bendrovės siūlo nemokamai. Skirkite pakankamai laiko tinkamai bendrovei išsirinkti ir nepulkite skolintis iš bet kokios įstaigos, kurios reklama labiau patiko.

Pasidomėkite, ką apie kreditavimo įmones kalba ekonomistai, paprasti gyventojai. Dažniausiai susidaryti objektyvią nuomonę vartotojui padeda kitų vartotojų patirtis. Paskaitykite straipsnius spaudoje, tinklaraščių įrašus, diskusijas forumuose ir pamatysite, ko tikėtis ir laukti iš išsirinktos kreditavimo įmonės.

Planuokite. Pasiskolinti visada lengviau nei grąžinti. Prieš pasirašydami paskolos sutartį, numatykite, kiek pinigų ir  kada galėsite pervesti į kreditavimo įstaigos sąskaitą. Tai reiškia – tiksliai suplanuokite paskolos grąžinimo laiką. Tai labai svarbu, nes kartais žmonės galvoja tik apie tai, kada greičiau gaus pinigų ir visai pamiršta pamąstyti, jog tuos pinigus kažkada reikės grąžinti.