Turėti skolininką tikrai atima daug energijos ir laiko. Turbūt niekam nepatinka, kai tenka ieškoti skolininko, reikalauti atsiskaitymo ar skolos grąžinimo. O dar sunkiau, kai skolininkas yra kitoje šalyje. Todėl tokiais atvejais gali padėti skolų išieškojimas užsienyje, kurį Lietuvoje siūlo specializuotos skolų išieškojimo įmonės.

Kur kreiptis, prireikus skolos išieškojimo?

Skolos gali būti įvairios. Pavyzdžiui, Jūs suteikėte kreditą fiziniam ar juridiniam asmeniui, tačiau šis kredito iki sutarto termino taip ir negrąžino. Tai yra skola, kuri gali būti perduota išieškojimui. Taip pat prie tokių skolų galima priskirti neapmokėtas sąskaitas už prekes ar paslaugas. Dažniausiai sutartyje su klientu yra nurodoma, iki kada jis turi atsiskaityti, o jeigu to nepadaro, tai jau yra skola.

Tokiais atvejais dažniausiai kreditoriai iš pradžių bando skolą atgauti savo jėgomis. Kartais tai pavyksta, tačiau ne visada. Jeigu skolininkas yra piktybinis, jis gali visaip vengti atiduoti skolą. Dar sudėtingiau, kai skolininkas yra užsienyje ir neįmanoma su juo susisiekti. Tokiu atveju geriausiai ieškoti įmonės, kurios specializacija yra skolų išieškojimas.

Įmonė, veikianti šioje srityje, turi daugiau galių ir gali greičiau atgauti skolą. Pirmiausia, ji gali pasinaudoti savo turimais duomenimis ir atrasti kontaktą su skolininku, ko dažnai nepavyksta padaryti patiems kreditoriams.

Kuo skiriasi pardavimas nuo administravimo?

Jeigu turite tokį skolininką, galite kreiptis arba dėl skolos išieškojimo, arba pardavimo. Tai du skirtingi procesai. Pavyzdžiui, skolos išieškojimas užsienyje atliekamas taip, jog skolų išieškojimo įmonė veikia Jūsų vardu, o skolininkas galiausiai atsiskaito su Jumis. Jūs sumokate įmonei sutartą sumą arba procentą nuo turėtos skolos. Kiekvienu atveju kaina yra individuali.

Tuo tarpu skolos pardavimas yra kitoks procesas. Tokiu atveju pasirašote sutartį su skolų išieškojimo įmone ir ši tiesiog nuperka iš Jūsų skolą. Jums sumokama sutarta pinigų suma, o skolininkas toliau bendrauja su įmone ir lieka skolingas jai. Tokiu atveju Jus daugiau nebeturite jokių reikalų su skolininku, Jūsų nebesieja jokie teisiniai ryšiai.

Kaip atliekamas skolos išieškojimas?

Dažniausia skolų išieškojimas užsienyje prasideda nuo kontakto su skolininku. Įmonė praneša, kad ji yra nusipirkusi skolą arba ją administruoja ir nurodo skolininkui, iki kokio termino jis turi grąžinti skolą. Jeigu iki to laiko nėra atsiskaitoma, dėl skolos priteisimo galima kreiptis į teismą. Jam priteisus skolą, skola gali būti išieškota. Dėl to gali būti areštuotos žmogaus sąskaitos, taikomi kiti teisėti skolos išieškojimo būdai.