Ar turėti augintinį yra veganiška?

Augintiniai suteikia mums labai daug džiaugsmo, labai daug laimės, galiausiai, jie suteikia mūsų dienai kur kas daugiau spalvų. Kai kuriems žmonėms – tai vieninteliai draugai.

Veganizmas ir gyvūnai

Sustiprėjus veganų judėjimui vis dažniau kilo diskusijos, ar augintinių turėjimas yra ekologiškas pasirinkimas. Paprasčiausiai daugeliui jų patiktų gyventi laisvėje, o žmonės neskiria jiems tiek laiko, kiek reikia. Ar tai reiškia, kad mums reikia išmesti tuos, kurie jau dabar gyvena su mumis? Nes, tačiau tikėtina, kad kuo mažiau bus perkama – tuo mažiau ir siūloma.

Reikia pirkti tik legaliai

Žinoma, taip pat reikia daugiau dėmesio skirti ir vietai iš kurios bus perkamas gyvūnas. Būtinai žiūrėkite, kad jis būtų su tinkamais dokumentais. Žinoma, šuniukai bei kačiukai dažniausiai imami iš prieglaudų ir tai labai gerai, tačiau rankantis egzotinius gyvūnus svarbu įvertinti, kad jie būtų legalūs. Tokiu atveju siūlome ir daugiau dėmesio skirti atsiliepimams internete, kurie gali padėti susidaryti nuomonę apie tam tikrus veislynus.

Raskite tai, ką galite prižiūrėti

Žinoma, kalbant apie draugiškumą gyvūnams labai svarbu atsakingai rinktis tokį augintinį, kuris tikrai būtų tinkamas gyvenimui su Jumis, gyvenimui namuose. Labai svarbu sukurti jam tokią aplinką, kurioje jis kuo geriau jaustųsi. Tokiu atveju ir ta auginimo sąvoka nebebus tokia iškreipta, kadangi gyvūnas gaus tai, ko jam reikia, kad pavyktų pajusti pasitenkinimą.

Kadangi šiuo metu vis labiau plinta mada namuose auginti laukinius gyvūnus – dažniausiai tai ir paskatino detaliau paanalizuoti – ar tai geras pasirinkimas. Daugeliui žmonių atrodo labai žavu auginti tam tikrus gyvūnus, tačiau jie neįvertina to, kad jiems paprasčiausiai nesuteikiamo reikalingos sąlygos, tad jie yra nelaimingi ir dažniausiai gyvena kur kas trumpiau.

Meilė – būtina 

Jeigu augintinis jau yra Jūsų namuose – tokiu atveju jam reikia skirti kuo daugiau dėmesio, kuo daugiau laiko ir tuo pačiu meilės. Tokiu atveju jis bus laimingas, jis bus sotus, o juk to dažniausiai ir reikia, kad gyvūno poreikiai būtų tinkamai patenkinti.