Automobiliu duju irangaŠiandien, kai dėvėtų automobilio kainos, kurias dažniausiai perka lietuviai, svyruoja nuo 2000 iki 30 000 eur, galima teigti, kad automobilis – prabangos prekė. Čia pateikiama bendras kainų intervalas, nereiktų pamiršti, kad kaina priklauso ne tik nuo automobilio stovio, markės, bet ir nuo daugelio kitų parametrų, kurie padeda įvertinti mašinos būklę. Vienas iš svarbių rodiklių renkantis automobilį yra „kuro tipas“.

Kiekvienas kuro tipas turi savų privalumų, bet, deja, tuo pačiu turi ir trūkumų. Pvz. benzinas – viena iš populiariausių kuro rūšių, kuri padeda automobiliu judėti pirmyn. Vienas iš didžiausių šio kuro tipo pranašumų lyginant su kitomis yra tas, kad oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, nereikia jaudintis, kad automobilis neužsives. Tačiau ši kuro rūšis yra pats brangiausias energijos šaltinis, kuris priverčia mašiną judėti pirmyn. Dyzelinis kuras pigesnis už benziną, tačiau jis negarantuoja, kad oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, variklio veikla netaps komplikuota. Ko gero ne kartą teko girdėti, kai lauke spaudžiant šaltukui kaimyno automobilis spyriodamasis bando užsikurti, tačiau nesėkmingai.

Automobilių dujų įranga – tai galimybė sutaupyti ir nesijaudinti, kad spaudžiant šalčiams automobilio variklio veikla sutriks. Dujų kaina šiuo metu svyruoja apie 0.46 eur/l. Tai beveik tris kart mažiau nei litro benzino kaina (1.09 eur/l). Automobilių dujų įranga, jos montavimas – ne pigi paslauga, tačiau specialistai yra paskaičiavę, kad pinigai, išleisti dujų įrangai bei montavimui, per metus vidutiniškai nuvažiuojant 50 000 km,  atsiperka maždaug per metus.

Automobilių dujų įranga – patogus ir praktiškas įrenginys, kuris padeda sutaupyti. Dažniausiai ši įranga montuojama kartu su benzinu, todėl ištikus nenumatytam atvejui visada galėsite perjungti naudojamą kurą.