baidariu nuomaPlaukimas baidarėmis – viena universaliausių pramogų, atitinkanti tiek suaugusiųjų, tiek mažųjų poreikius. Praktika rodo, kad vis dažniau baidariu nuoma susidomi ir didesnės moksleivių grupės, ieškančios išskirtinio laisvalaikio praleidimo būdo, pradedant ar užbaigiant mokslo metus. Aktyvus plaukimas – tai ne tik fizinė veikla ir kasdienybę skaidrinanti pramoga, bet ir puiki galimybė pabūti su draugais bei bendraminčiais.

Baidarių nuomotojai teigia, kad šiandien plaukimas baidarėmis daugeliui moksleivių yra tapęs tradicija. Tokia pramoga mėgstama ne tik vaikų, bet ir jų mokytojų, kurie turi galimybę pabendrauti su vaikais neoficialioje erdvėje. Priklausomai nuo individualių plaukikų poreikių, galima organizuoti tiek itin sudetingus baidariu marsrutus, kurie pareikalaus daugiau fizinių jėgų ir ištvermės, tiek ramesnius poilsinius žygius, kurių metu daugiau dėmesio skiriama kraštovaizdžio stebėjimui.

Paprastai sudėtingesni vandens keliai rekomenduojami vyresnio amžiaus moksleiviams ar studentams, kurie nebijo iššūkių ir gali įveikti slenksčius, užtvankas, akmenis ar kaskadas. Lengvesni ir tiesesni upių keliai tiks jaunesnio amžiaus moksleiviams, kuriems irklavimas dar gali kelti rūpesčių. Paprastai šiuo atveju pasirenkamos sraunesnės upės, pačios savaime nešančios baidares ir reikalaujančios minimalių plaukikų pastangų. Baidarių nuomotojai primena, kad plaukimas – puikus būdas ne tik smagiai praleisti laisvalaikį, bet ir plėsti žinių ratą – mokytojai gali pristatyti gražiausius Lietuvos kraštus, plaukimo metu sustoti ir pasivaikščioti po vaizdingus kaimelius ir miestelius, apžiūrėti lankytinus objektus ir pasigrožėti natūralios gamtos stebuklais.

Baidariu nuoma ir smagus laisvalaikis su bendraamžiais padeda stiprinti draugystę ir tarpusavio pasitikėjimą. Be to, plaukimas skatina nugalėti vidines baimes ir išbandyti savo jėgas, ugdyti atsakomybę ir mokytis komandinio darbo. Paprastai kelionės baidarėmis neatsiejamos nuo stovyklavimo gamtoje ir smagių lauko pramogų, todėl tai puikus būdas mokytis išgyvenimo gamtoje įgūdžių.

Jei ketinate organizuoti plaukimą moksleiviams, visų pirma turite nuspręsti, kuria Lietuvos upe norėsite keliauti. Antra užduotis – pasiskambinti baidarių nuomotojams ir rezervuoti baidares. Paprastai tokios kelionės metu reikalingas gana didelis baidarių kiekis, todėl siūlome iš anksto pasidomėti, ar gausite visą jums reikalingą įrangą. Lygiai taip pat svarbu užsakyti stovyklavietę ar nakvynės namukus. Šiltuoju metų laiku minėtosios vietos laisvos nebūna – jei norite pasirūpinti išvykos sklandumu ir patogumu, neatidėliokite rezervacijos. Primename, kad kelionės metu moksleiviai turi dėvėti gelbėjimosi liemenes (paprastai jas siūlo baidarių nuomotojai), vaikai turi turėti atsarginių drabužių komplektą, geriamo vandens ir užkandžių. Visi drėgmės bijantys daiktai turi būti supakuoti į neperšlampamus maišus arba palikti saugomoje aikštelėje.