Vasara – atostogų ir aktyvių pramogų metas. Deja, itin kaitri saulė tampa rimtu išbandymu ne tik žmonėms, bet ir jų augintiniams. Veterinarijos klinikos darbuotojai perspėja, kad intensyvi saulė gali tapti rimtų negalavimų priežastimi. Primename, kad būvimas lauke gali sukelti šilumos smūgį ir bendrą organizmo išsekimą.

augntinis

Šilumos smūgio pavojai
Didžiausi pavojai siejami su šilumos smūgiu. Apie šią problemą kalbama tuomet, kai augintinio kūno temperatūra smarkiai pakyla (paprastai siekia daugiau nei 40 °C). Dėl šilumos yra pažeidžiama augintinių nervų sistema, gyvūnas tampa mieguistas, lėtas, akių vyzdžiai išsiplečia, dantenos ir liežuvis parausta. Esant rimtesniam pavojui, gyvūnas pradeda seilėtis, vemti, gali netekti sąmonės, be to, tam tikrais atvejais atsiranda traukuliai. Minėtieji simptomai gali atsirasti gyvūnui aktyviai judant karštą vasaros dieną arba tuo atveju, jei augintinis yra paliekamas atviros saulės veikiamoje zonoje, pvz., automobilyje.

Veterinarų patarimai
Kad išvengtumėte problemų ir pasirūpintumėte augintinio sveikata, esant karščiams, gyvūną turėtumėte laikyti vėsesnėje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Veterinarai primena, kad pietų metu būtina riboti gyvūno laiką saulėje, t. y. nevedžiokite šuns pasivaikščioti, neleiskite vaikams žaisti su augintiniu kieme ir t. t. Taip pat svarbu, kad kaitriomis dienomis augintinis gautų kuo mažiau fizinio krūvio, pvz., jei mėgstate su šunimi bėgioti, šio pomėgio turėsite atsisakyti oro temperatūrai pakilus. Atkreipkite dėmesį į šuns lekavimą – jei šis suintensyvėjo, tai reiškia, kad šuo pavargo. Turite duoti jam pertrauką ir tik tuomet tęsti fizinę veiklą ar žaidimus.

Karštomis vasaros dienomis augintiniui duokite daug gerti. Veterinarijos klinikos darbuotojai primena, kad būtina sekti, ar gyvūnas išgeria pakankamai vandens. Vanduo privalo būti švarus, vėsus ir šviežias. Dubenėlį statykite pavėsyje. Jei karštos dienos užsitęsia, skirkite laiko maudynėms – maudykite gyvūną vėsiame vandenyje. Jei galite, nuvažiuokite prie vandens telkinio ir leiskite šuniui pasimaudyti. Jei to padaryti negalite, leiskite augintiniui pabraidyti vonioje (vėsiame vandenyje) arba ištrinkite gyvūną drėgnu rankšluosčiu, sušlapinkite kailį. Tiesa, venkite itin šalto vandens, kadangi jis gali tapti susirgimų priežastimi.

Ką daryti, jei augintinis perkaito?
Jei jūsų augintinis perkaito, privalote imtis skubių pagalbos priemonių, kadangi gyvūnas gali nudvėsti. Veterinarai primena, kad augintinį būtina nunešti į vėsią patalpą arba paguldyti ant šalto pagrindo. Užklokite gyvūną šlapiu rankšluosčiu arba aptaškykite vandeniu, jei turite – įjunkite ventiliatorių. Neduokite iškart didelio vandens kiekio, t. y. girdykite augintinį po truputį. Primename – jei augintinio temperatūra yra aukštesnė nei 40 °C, jam būtina skubi veterinarų pagalba.