įmonių steigimasStatistika rodo, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje ryžtasi kurti savo verslą. Vis daugiau žmonių nori išžengti iš darbo rinkos ir kurti gerovę sau bei savo aplinkiniams. Deja, smulkiam verslui Lietuvoje vietos ir galimybių vis dar mažoka, o ir įmonių steigimas Kaune ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste nėra toks jau paprastas dalykas, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Norint atsidaryti įmonę, pirmiausia teks nemažai kuo pasirūpinti.

Pirmiausia gimsta idėja

Žinoma, šis skyrelis turėtų būti daugiau teorinis nei praktinis. Nes greičiausiai joks verslininkas nepradėjo verslo be savo idėjos. Bet visgi tai yra amžina tiesa, kurią norime pakartoti dar kartą. Imkitės savo verslo ir kurkite įmones tuomet, kai iš tiesų turite idėja. Jos ateina savaime, kartais per kančias, o kartais jas pasiūlo draugai. Kaip ateis Jūsų idėja – tik Jūsų reikalas. Tačiau kuriant įmonę labai svarbu jau tiksliai žinoti, kaip viskas turės klostytis po to, kai įmonė jau bus įkurta. Tai reiškia, kad dabar pats laikas pagalvoti apie įmonės pavadinimą, jos logotipą, tikslią jos koncepciją ir jos bent penkių metų veiklos planą. Kai viskas yra, laikas pereiti prie ne tokių malonių reikalų.

Įstatyminė LR bazė

Įmonių steigimas Kaune ar bet kuriame kitame mūsų šalies mieste yra vienodas, todėl dėl savo geografijos Jums jaudintis nereikėtų, tačiau pats laikas imti mokytis Lietuvoje galiojančių įstatymų. Įstatyminė bazė tikrai nemaža ir prie tokių dalykų nepratusiam gali prireikti laiko šiek tiek persilaužti. Tačiau galiausiai turėtų pavykti. Nes visi žingsniai taip pat turi būti atliekami pagal įstatymą. Visą tai išmanyti reikės vėliau.

Viskas, kuo reikia pasirūpinti

Kai jau tiksliai žinote, kokie reikalavimai keliami, galite pasirinkti Lietuvoje galiojančias veiklos formas. Tai reiškia, kad turite numatyti, ar Jūsų įmonė bus komercinė, ar teikianti socialines paslaugas, ar dar kitokia. Tuomet reikalingi visi kiti formalumai, tokie kaip steigėjų susirinkimas, įstatų paruošimas ir patvirtinimas, dokumentų pateikimas Valstybiniam registrų centrui, finansinio pajėgumo įrodymas, parodant įmonės banko sąskaitą ir jos turinį. Visa tai gal ir atrodo lengva iš pirmo žvilgsnio, tačiau nėra viskas taip paprasta viskuo rūpinantis vienam. Įmonių steigimas Kaune ar kitame mieste bus sėkmingesnis, jei rūpinantis visais šiais reikalais jau turėsite savo buhalterį, kuris iš karto ims rūpintis įmonės dokumentais ir kitais finansiniais reikalais.