Kaip tapti ekologiškesniu?

Šiais laikais labai daug kalbama apie ekologišką gyvenimo tempą, tad kiekvieno pareiga skirti laiko aplinkai, kuri yra mūsų namai. Mes, tarsi, esame už tai atsakingi.

Nereikia skirti daug laiko, kad kasdieniniai įpročiai suteiktų galimybę gyventi kur kas draugiškiau su gamta. Juolab, šiais laikais yra labai daug priemonių, labai daug skirtingų galimybių, kurios gali padėti tuo džiaugtis. Svarbiausia – noras, o tokiu atveju – viskas įmanoma.

  • Taip pat siūlome pasinaudoti galimybe antriniam gyvenimui prikelti jau nebereikalingus daiktus. Jeigu nemokate pats arba Jums to nereikia – tokiu atveju visada galima padovanoti tiems, kuriems tai reikalinga.
  • Taip pat siūlome atsakingiau žiūrėti į šiukšlinimą. Tai reiškia, kad ne tik patiems vengti to, tačiau taip pat ir surinkti tas šiukšles, kurios jau guli ant žemės. Gali atrodyti nesmagu, nehigieniška, tačiau tokia smulkmena prisideda prie gamtos saugojimo.
  • Žinoma, kasdienybėje siūlome naudoti kuo mažiau daiktų, kurie yra žalingi gamtai. Dažniausiai tam tereikia pakeitusi savo įpročius, o tai padaryti – labai paprasta. Siūlome skirti laiko domėjimuisi. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad plaukų lakas yra labai žalingas gamtai ir gyvendami be jo – būsite kur kas draugiškesnis aplinkai.
  • Taip pat siūlome vengti vienkartinių pakuočių, kurios nėra reikalingos Jums. Jos tikrai gali prisidėti prie greitesnio gamtos „susidėvėjimo“, o vietoje vienkartinių indus rinktis daugkartinius yra labai paprasta.
  • Pirmiausia siūloma rūšiuoti šiukšles, kadangi tai puikus pasirinkimas sumažinti taršą gamtoje. Kiekvienas iš mūsų yra – tai atsakingas, o kadangi rūšiavimas yra labai paprastas – būtinai tai darykite.
  • Judame link to, kad reikia rūpintis ir augintiniais, ir gyvūnais, kurie dažnai šiais laikais sunkiai išgyvena aplinkoje, kurie yra taip mūsų paveikta. Tai reiškia, kad negalima ne tik šiukšlinti, tačiau ir pamačius, kad gyvūnas „serga“ – reikia jam padėti.

Nereikia skirti daug laiko, kad gyvenimas būtų kur kas draugiškesnis aplinkai. Svarbiausia atsiminti, kad tai yra kiekvieno iš mūsų pareiga. Juk gamta yra mūsų namai, o norisi, kad namai visada būtų „gyvybingi“.