žali tapetaiTapetai – tai viena seniausių sienų apdailos rūšių. Ankstesniais laikais tapetai buvo laikomi tikra prabangos preke, jais ištapetuotas sienas buvo galima rasti didikų ir ponų namuose. Vis dėl to, nors laikai ir pasikeitė, ši sienų apdaila vis dar yra itin populiari visame pasaulyje. Kodėl? Laikui bėgant tapetų kokybė, mados, bei rūšys ypatingai ištobulėjo – namų savininkai gali rinkti iš didžiulės ir ypatingai plačios pasiūlos, leidžiančios patenkinti labai skirtingus poreikius bei norus. Pristatome jums kelias populiariausias tapetų rūšis.

Akriliniai tapetai – tai popieriniai tapetai, kurių paviršius yra padengtas akriliniu vinilu, suteikiančiu tapetams tvirtumo. Tapetai yra lengvai valomi, atsparūs drėgmės poveikiui bei purvui. Tinka labai skirtingoms namų patalpoms, pavyzdžiui virtuvei, vonios kambariui, rūsiui.

Flizeliniai tapetai – praktiškiausias tapetų pasirinkimas. Lengvai klijuojami, pralaidūs drėgmei ir orui, todėl leidžia sienoms kvėpuoti. Flizeliniais tapetais galima lengvai paslėpti sienų įtrūkimus, be to, juos ypač lengva pašalinti.

Viniliniai tapetai – atspariausia dėvėjimuisi sienų apdaila. Tapetai puikiai tinka drėgnoms patalpoms, juos galima laisvai plauti, o panorėjus lengva pakeisti naujais. Vinilinius tapetus gana lengva pašalinti, kai norėsite juos pakeisti naujais. Tapetai pranašūs tuo, kad jais lengvai galima užmaskuoti sienų plyšius bei nelygumus.

Tekstiliniai tapetai – prabangūs, dvisluoksniai, itin drėgmei jautrūs tapetai, kuriuos galima valyti tik minkštu skudurėliu ar siurbti dulkių siurbliu. Tai – gana brangūs tapetai, tačiau galite nė neabejoti, kad rezultatas jus maloniai nustebins.

Natūralaus pluošto tapetai – ekologiški, neatsparūs drėgmei, gana tepūs tapetai. Šiuos itin originalius sienų tapetus galima valyti tik sausu būdu.

Popieriniai tapetai – pigiausia ir gana nepatvari sienų apdaila. Kita vertus, popieriniai tapetai yra ekologiški, gerai praleidžia orą ir drėgmę. Prieš klijuojant būtina gerai nuvalyti ir užglaistyti sienas. Tapetai valomi drėgna šluoste ar kempine.

Parduotuvėse egzistuoja labai platus ir įvairus sienų tapetų pasirinkimas. Nuo įprastų popierinių iki prabangių medžiaginių – kiekvienas, įsirenginėjantis namus, neabejotinai atras savo namų erdvei priimtiną variantą.