prezervatyvaiLytiškai plintančios ligos šiandieniniame pasaulyje tikrai yra dažna priežastis, dėl ko tenka kreiptis į gydytojus.Turbūt visi sutiksite, kad tai iš tiesų nėra malonu ir niekas nenori atsidurti tokioje situacijoje. Žinoma, jeigu jau įtariate ligos požymius delsti tikrai nereikėtų, nes ir maža problemėlė gali virsti didele problema. Šiandien dažniausiai pasitaiko kelios lytiškai plintančios ligos, kurias labai svarbu laiku pastebėti ir kreiptis į medikus.

Genitalijų herpesas pasireiškia ant lytinių organų atsirandančiomis pūslelėmis, kurios sukelia niežulį. Simptomai gali pasireikšti praėjus 2-20 dienų po užsikrėtimo, ir kartais jie būna gana nežymūs. Herpesu galima užsikrėsti tuo atveju, jei vienas iš partnerių yra infekuotas herpeso nešiotojas. Šia liga dažniausiai užsikrečiama oralinio sekso metu. Geriausia prevencijos priemonė – oralinio sekso metu naudojami prezervatyvai.

Kita, viena iš dažniausiai sutinkamų lytiškai plinatančių ligų yra sifilis. Sifilis – tai iš tiesų pavojinga lytiškai plintanti liga, kuri  tinkamai negydoma gali pereiti į sudėtingesnes ligos stadijas. Paprastai  pirmieji simptomai gali būti pastebimi praėjus 4-5 savaitėms, ir  simptomų, kuriais pasireiškia ši liga, yra tikrai nemažai: tai gali pasireikšti gerklės skausmu, karščiavimu, bėrimu rausvomis dėmėmis, limfmazgių padidėjimu ar sukietėjimu, raumenų skausmu. Kiekvienai šios ligos stadijai būdingi vis kitokie simptomai, kurių tikrai nederėtų ignoruoti. Jei liga nėra gydoma, ji pereina į antrąją, vėliau – į trečiąją stadiją, ir pasekmės gali būti iš tiesų liūdnos. Negydomas sifilis pažeidžia organus ir visą organizmo sistemą.

Taip pat gana dažnai sutinkama liga – Chlamidiozė. Chlamidiozė  – tai dar viena lytiškai plintanti liga, kurios simptomai pasireiškia pakitusiomis išskyromis, jaučiamas skausmas šlapinantis. Taip pat liga gali pasireikšti akių paraudimu, dažnu šlapinimusi, lytinių organų perštėjimu, kraujavimu tarp menstruacijų. Liga gali būti pavojinga ir vyrams, ir moterims: negydant vyrams gali suprastėti potencija, o moterys ligą gali perduoti būsimiems vaikams. Išvengti chlamidiozės padės barjerinės kontraceptinės priemonės (prezervatyvai), nesinaudojimas svetimais intymios higienos daiktais. Taip pat – pastovaus partnerio turėjimas, kadangi užsikrėsti liga galima tuomet, jei yra didelė lytinių partnerių kaita.

Trichaminozė pasireiškia deginančiu skausmu šlapinantis, sudirgimu lytinių organų srityje, išskyromis, tekančiomis iš šlaplės. Jei liga nėra gydoma, tai gali baigtis prostatos, kiaušidžių uždegimu, o taip pat tai gali tapti nevaisingumo priežastimi. Nors šia liga dažniau serga moterys, tačiau taip pat statistika rodo, kad ja serga ir vyrai.

Norint išvengti šių ir kitų lytiškai plintančių ligų, svarbu žinoti, kad prezervatyvai yra vienintelė kontracepcijos priemonė, galinti padėti išvengti lytiškai plintančių ligų. Taip pat tikimybė užsikrėsti bus kur kas mažesnė,  jei turėsite pastovų lytinį partnerį Partneriu kaita didina riziką užsikrėsti lytinėmis ligomis. Taigi, kad taip nenutiktų, labai svarbu pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis.

Kontracepcijos priemonių šiais laikais yra labia įvairių. Tačiau atminkite, kad vyriškas latekso prezervatyvas patikimumu yra viena pirmaujančių apsisaugojimo priemonių – prezervatyvų patikimumas siekia 98% naudojant pagal instrukcijas. Išvada viena – prezervatyvai yra geriausias pasirinkimas tausojantiems savo sveikatą ar norintiems apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų.